Váš partner na trhu
s realitními podíly, celky
a investicemi do nemovitostních
podílů

Napadlo by vás, že investování do nemovitostních podílů může navždy změnit Váš pohled na investování? Pokud ne, jste zde správně.

Naše společnost se zaměřuje především na obchodování s realitními podíly a je partnerem pro středně velké a velké investory v oblasti obchodování s podíly v České republice. 

Specializujeme se také na výkup a podporu v oblastech právního poradenství, dražeb a dokážeme pro naše klienty řešit složité případy včetně exekučních a jiných komplikací.

Vítejte

ve světě

úspěšných

investičních

projektů

Proč si vybrat naši společnost?

Výkup a prodej

Potřebujete prodat nebo koupit nemovitost, případně pouze její část? Připravíme řešení na míru i pro komplikované případy.

Dražby

Pravidelně se účastníme dražeb nemovitostí ať už za účelem nákupu nebo prodeje. Pomůžeme vydražit i vaši nemovitost.

Menší investoři

Zajímají vás menší investice do celků nebo podílů? Pro drobné investory máme připravený program spolupráce, kdy mohou koupit nemovitosti výhodně přímo od nás pod tržní cenou.

Větší investoři

Pro náročnější a větší investory máme připravený celý proces spolupráce v sekci "pro investory".

Získejte individuální přístup pro svůj investiční kapitál

Zajímáte se o investice do nemovitostí a očekáváte od své investice více, než nájemné nebo dlouhodobé zhodnocení?

  • Připravíme řešení na míru
  • Nabízíme podíl na zisku bez starostí
  • Transparentní zajištěné řešení
proinvestováno
0 M Kč
nám dalo důvěru
0 investorů
zobchodovaných nemovitostí
0 +
průměrné zhodnocení
0 % +

Naši partneři

Naši klienti říkají

Obecné informace

Jde o vlastnictví nerozdělené nemovitosti několika osobami. V případě, že nemovitost patří jednomu subjektu, který je složen z více osob, nejedná se o spoluvlastnictví. Příkladem může být družstvo nebo obchodní společnost.

Podílové spoluvlastnictví  vzniká stejným způsobem jako vlastnické právo. Občanský zákoník stanovuje, že vlastnictví lze nabýt kupní, darovací nebo jinou smlouvou, děděním, rozhodnutím státního orgánu nebo na základě jiných skutečností, které jsou stanoveny zákonem. Nabytí podílu tak může být na základě smlouvy či jiné právní skutečnosti, například na základě soudního rozhodnutí. Vyloučit nelze ani nabytí spoluvlastnictví náhodnou událostí (např. smísením).

Spoluvlastnictví nemovitostí se dále dělí na spoluvlastnictví bezpodílové, které představuje společné jmění manželů. To vzniká uzavřením manželského svazku. Každý spoluvlastník je v takovém případě vlastníkem celé věci. Dále dělíme spoluvlatnictví nemovitosti na podílové, kdy má každý spoluvlastník z nemovitosti jen určitý podíl. Podílové spoluvlastnictví vzniká jak originárním neboli původním způsobem, například řádným vydržením, tak derivativním neboli odvozeným, např. děděním.

Nejčastějším derivativním způsobem vzniku podílového spoluvlastnictví je smlouva. V současné době známe dva způsoby, jak může být podílové spoluvlastnictví založeno smlouvou. Buď nabývá několik osob do podílového spoluvlastnictví nemovitost, která dosud v podílovém spoluvlastnictví nebyla, nebo se nepřevádí celá nemovitost, ale pouze podíl k nemovitosti, která do té doby nebyla v podílovém spoluvlastnictví.

Vznik spoluvlastnictví na základě rozhodnutí orgánu veřejné moci se týká většinou dědického řízení. Podílové spoluvlastnictví může vzniknout smrtí zůstavitele. Pokud byl výlučným vlastníkem nějaké nemovitosti a zároveň měl více než jednoho dědice, tak jeho smrtí vzniká dědické právo.

V případě vzniku podílového spoluvlastnictví v rámci dědického řízení či jiné skutečnosti, kterou nemohli spoluvlastníci ovlivnit, existuje mezi spoluvlastníky předkupní právo. Veškeré podrobné informace o podílovém spoluvlastnictví samozřejmě naleznete v občanském zákoníku.